program elevi
program profesori
participanti
EDITIA 2003

 

Elevi din liceele denumite "Grigore Moisil" (Iasi, Timisoara, Braila, Bucuresti) si din Republica Moldova.

- Zilele Informaticii - Program elevi -

28 martie 2003

Sosirea invitatilor
16:00 - Festivitatea de deschidere (Amfiteatrul liceului)
19:30 - Cina

29 martie 2003

07:30 - 08:30 - Mic dejun
09:00 - 12:00 - Concurs de programare (laboratoarele de informatica) Zona Copou bit cu bit
13:00 - 14:00 - Masa de prânz
14:00 - 17:00 - Distractii alternative (baschet, fotbal, jocuri pe calculator)
17:00 - 18:30 - (Cancelaria liceului) Lansarea revistei de informatica pentru elevi si studenti
invitat: prof.dr. Horia Neculai Teodorescu, Univ. Tehnica "Gh. Asachi" Iasi, Fac. de Electronica si Telecomunicatii
Lansare de carte cu autori elevi si profesori ai liceului
19:00 - 20:00 - Cina festiva
20:00 - ??:30 - Distractii alternative (baschet, fotbal, teatru, disco...)

30 martie 2003

07:30 - 08:30 - Mic dejun
10:00 - 10:00 - Premierea câstigatorilor (sala Henri Coanda - Palatul Culturii)
11:00 - 11:30 - Vizitarea Palatului Culturii
14:00 - 15:00 - Masa de prânz
Plecarea invitatilor

 

^sus^

 

 

- Zilele Informaticii - Program profesori -

28 martie 2003

Sosirea invitatilor
18:00 - Festivitatea de deschidere (Sala de conferinte - ROMTELECOM, et. V)
19:30 - Cina

29 martie 2003

07:30 - 08:30 - Mic dejun
09:00 - 12:00 - Turul Iasului
13:00 - 14:00 - Masa de prânz
14:00 - 17:00 - Zona Copou bit cu bit
17:00 - 19:30 - (Sala de conferinte - ROMTELECOM, et. V)
* Lansarea revistei de informatica pentru elevi si studenti
invitat: prof.dr. Horia Neculai Teodorescu, Univ. Tehnica "Gh. Asachi" Iasi, Fac. de Electronica si Telecomunicatii
* Lansare de carte cu autori elevi si profesori ai liceului
* Masa rotunda cu tema "Perfectionarea profesorilor de informatica"
invitati: prof.dr. Toader Jucan, Prorector Univ. "Al. I. Cuza"; Facultatea de Informatica Conf.dr. Dan Cristea, Decan; Conf. dr. Dorel Lucanu, Prodecan, Prof. dr. Henri Luchian, Cancelar; reprezentanti ISJ, CC
19:30 - ??:30 - Cina festiva - restaurantul Bolta rece

30 martie 2003

07:30 - 08:30 - Mic dejun
10:00 - 11:00 - Premierea câstigatorilor (sala Henri Coanda - Palatul Culturii)
11:00 - 11:30 - Vizitarea Palatului Culturii
14:00 - 15:00 - Masa de prânz
Plecarea invitatilor

 

^sus^

 


NR
NUME SI PRENUME
CLASA
PREMIU
1.
Bledea Oana-Mihaela
9
I
2.
Ferchezau Mirel
9
I
3.
Iacob Marius
9
I
4.
Mihuta Vlad
9
I
5.
Rosu Vlad
9
I
6.
Barbulescu Dan-Eugen
9
III
7.
Ceobanu Vlad
9
M
8.
Chirila Andrei
9
M
9.
Pruteanu Ovidiu
9
M
10.
Serban Cleonela
9
M
11.
Tolbaru Adrian
9
M
12.
Antoci Mihai
9
 
13.
Berea Cezar
9
 
14.
Bereczky Anda
9
 
15.
Chis Valeriu Dorin
9
 
16.
Ciobanu Dragos
9
 
17.
Popa Iolanda
10
I
18.
Atasiei Andrei
10
II
19.
Velicu Adriana
10
II
20.
Birsan Mihai Alexandru
10
II
21.
Milatinovici Bianca
10
II
22.
Litu Tudor
10
II
23.
Jalba Andrei
10
M
24.
Aparaschivei Lucian
10
 
25.
Aurelian Bogdan
10
 
26.
Bornaz Andra-Elena
10
 
27.
Curos Elena
10
 
28.
Descultu Catalin-Sorin
10
 
29.
Diaconu Alexandru
10
 
30.
Machidon Octavian
10
 
31.
Monea Florin-Ionut
10
 
32.
Olaru George
10
 
33.
Parlitu Daniel
10
 
34.
Balan Alexandru
11
I
35.
Mateescu Nicolaie
11
II
36.
Ursuleanu Andrei
11
II
37.
Chiperi Liviu
11
III
38.
Ciochina Horia
11
M
39.
Dudeanu Ermoghen
11
M
40.
Cananau Vlad
11
 
41.
Plamadeala Maria
11
 

^sus^

©Madalina Chicu